Jak dobrze przechować wino?

Domowe sposoby przechowywania wina wzbogaciły się o specjalistyczne urządzenia jakimi są chłodziarki do wina. Urządzenia te pozwalają na długotrwałe przechowywanie i dojrzewanie wina. Smakosze tego szlachetnego trunku mogą się cieszyć jego wykwintnym smakiem przez długie lata. Dobrze przechowywane wino zyskuje walory smakowe, a także podnosi jego wartość.

Tradycja przechowywania wina przeniesiona do domów

chłodziarki do winaTradycyjne piwnice podziemne, w których przechowuje się wino są dostępne tylko dla nielicznych. Aby dać możliwość godnego magazynowania wina szerokiemu gronu miłośników wina narodził się pomysł aby skonstruować urządzenie zastępujące tradycyjne piwnice. Chłodziarki do wina dzięki zaawansowanej technologii pozwalają na uzyskanie i utrzymanie w ich wnętrzu optymalnych warunków do dojrzewania wina. Są one identyczne z tymi, które panują  w najlepszych piwnicach. Chłodziarki do wina dają możliwość urządzenia w każdym domu swojej własnej piwniczki do wina. Przy odpowiedniej aranżacji wnętrza można uzyskać bardzo klimatyczne i romantyczne miejsce. Chłodziarki do do wina zbudowane są w taki sposób by zapewnić elektroniczną możliwość ustawiania i monitorowania temperatury i wilgotności. Zakres regulacji to od 5 do 22 stopni Celsjusza. Zapewniona jest właściwa wilgotność w granicach 50-70% aby nie doszło do wysuszenia korka i odklejenia etykiet. Chłodziarki zaopatrzone są w ruchome półki i szklane drzwi z filtrem UV. Istotnym elementem jest wmontowany system wentylacyjny i zapobiegający drganiom. Wszystko to dla zapewnienia jakości dojrzewania wina. Chłodziarki do wina pracują bardzo cicho. Są zbudowane z materiałów najwyższej jakości.

Aby zapewnić konsumentom możliwość wyboru na rynku można spotkać chłodziarki do wina wolnostojące i pod zabudowę. Można w nich pomieścić od kilkunastu do kilkuset butelek wina. Wszystko zależy od potrzeb kupującego. Zaangażowanie się w produkcję chłodziarek potentatów z branży AGD daje gwarancję wysokiej jakości urządzeń.