Jak urządzić plac zabaw na podwórku?

Nasz dom od zawsze był pełny życia. Kiedy tylko urodziły nam się bliźniaki, praktycznie każdego dnia coś się działo. Im były starsze, tym więcej miały energii, którą należało jakoś spożytkować. Początkowo wystarczały zabawy w chowanego czy w berka, ale z czasem zauważyliśmy, że dzieci chciały spędzać coraz więcej godzin na świeżym powietrzu.

Plac zabaw – bezpiecznie miejsce wielu przygód

drewniane place zabawBardzo nas cieszyło to, że nasze pociechy lubią aktywnie się bawić, zamiast przesiadywać całymi dniami przy komputerze. Z tego powodu postanowiliśmy zrobić wszystko, by zabawa na zewnątrz była dla nich jeszcze bardziej interesująca. Kiedy odwiedzaliśmy różne sklepy budowlane, drewniane place zabaw nieustannie przyciągały naszą uwagę. Dzieci zawsze były nimi zachwycone i prosiły, by tego typu konstrukcja stanęła na domowym podwórku. Choć początkowo nie myśleliśmy o tym na poważnie, to z czasem mały plac zabaw wydał nam się świetnym pomysłem na urozmaicenie czasu bliźniaków. Gdy zbliżały się ich urodziny, postanowiliśmy zorganizować niezapomnianą niespodziankę i kupiliśmy ich wymarzony plac zabaw. Niestety wybór tego odpowiedniego trwał dłużej, niż się spodziewaliśmy, ponieważ musieliśmy przemyśleć wiele spraw, które wcześniej nawet nie przychodziły nam do głowy. Podczas zakupów dokładnie oglądaliśmy każdą konstrukcję, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście jest bezpieczna. W tym celu szukaliśmy różnych wystających elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie.

Mimo że ostateczny wybór nie był prosty, uważamy, że poświęcony mu czas był zdecydowanie warty efektu. Kiedy nasze dzieci odkryły, co czeka na nie na podwórku, nie mogły ukryć podekscytowania. Od razu zapomniały o całym świecie i resztę wieczoru spędziły na zabawach. Nie dało się ich zagonić do domu nawet wtedy, gdy zrobiło się już naprawdę późno. Myślę, że nie ma lepszego potwierdzenia udanego prezentu.