Jak walczyć o odszkodowanie?

W przypadku każdej hospitalizacji, może dojść do powikłań. Mogą zdarzyć się nie tylko błędy medycznie, ale także zakażenia szpitalne. Do takiego zakażenia najczęściej dochodzi przy zabiegu. Statystyki mówią, że zakażenia szpitalne dotyczą od 5 do 10% wszystkich hospitalizowanych.

Objawy zakażenia szpitalnego

zakażenie szpitalne odszkodowanieJeśli chodzi o objawy zakażenia szpitalnego, to najczęściej mamy do czynienia z gorączką, trudnościami w gojeniu ran oraz ich ropieniem. Niestety musimy wiedzieć, że stan wywołany zakażeniem potrafi znacznie wydłużyć leczenie, a ponadto wymaga podania antybiotyków, które tak naprawdę wyniszczają organizm. Bardzo poważnym zakażeniem jest zakażenie gronkowcem złocistym. Jest to szczególnie niebezpieczny rodzaj zakażenia, który w niektórych przypadkach może doprowadzić nawet do konieczności amputacji kończyny. Cechą charakterystyczną zakażenia jest fakt, że po chwilowej poprawie, potrafi nawrócić. Jednak wciąż najpoważniejszym wewnątrzszpitalnym zakażeniem jest sepsa. To nic innego jak ogólnoustrojowa reakcja organizmu na stan zapalny. Niestety w związku z ciężką postacią sepsy umiera aż połowa zakażonych. Jeśli nas, lub kogokolwiek z naszych znajomych dotknęło zakażenie szpitalne odszkodowanie jest tym, co z pewnością się należy. Jednak zanim zaczniemy się o nie ubiegać, powinniśmy zapoznać się z całą procedurą jego uzyskania. Przede wszystkim powinniśmy złożyć pismo, w którym uprawdopodobniamy, że do zakażenia doszło w tej konkretnej placówce. Jeśli placówka i ubezpieczyciel odmawiają wypłaty, możemy sprawę tą skierować do sądu.

Warto znać prawa, które nam przysługują w związku z pomocą medyczną. Jeśli spotkamy się z przypadkiem zakażenia wewnątrzszpitalnego, nie bójmy się reagować i walczyć o swoje prawa. Pamiętajmy o tym, że zdrowie mamy tylko jedno i powinniśmy o nie dbać.