Jakie powinny być materace do hotelu?

Komfortowy sen to jedna z najważniejszych rzeczy związanych z noclegiem w hotelu. Podstawą dla tej wygody jest dobrze dobrane łóżko, a raczej – odpowiedni materac. O ile jednak wybierając materac do domu możemy dopasować go idealnie do naszych potrzeb, to materac używany w hotelu powinien być znacznie bardziej uniwersalny.

Cechy nowoczesnych materacy hotelowych

Materace hoteloweMaterac, który kupujemy do domu, może być zarówno bardzo twardy, jak i bardzo miękki. Czasami decydujemy się na dodatkowe rozwiązania, takie jak podzielenie go na strefy, dzięki czemu jedna połówka materaca różni się od drugiej. Jest to przydatne, jeśli np. małżonkowie mają bardzo odmienną wagę czy różne problemy zdrowotne, takie jak problemy z kręgosłupem. Materace hotelowe natomiast powinny być o wiele bardziej uniwersalne, nie nazbyt miękkie czy twarde. Ważne jest, aby zapewniały dobre dopasowanie się do kształtu ciała, muszą też być przystosowane do zróżnicowanego obciążenia. Materiały użyte do ich produkcji powinna cechować wyjątkowa trwałość, dzięki czemu będą mogły dobrze służyć przez wiele lat. Ważnym kryterium, przy doborze materacy hotelowych jest znalezienie produktów trudnopalnych – co znacznie wpływa na podniesienie bezpieczeństwa w hotelu. Producenci materacy hotelowych oferują różne drobne udogodnienia, takie jak na przykład możliwość wyboru materiału na boki materaca, włącznie z wyborem koloru. Taki drobiazg pozwala na lepsze dobranie materaca do wystroju wnętrza.

Dodatkowo, kolory inne niż klasyczna śnieżna biel łatwiej jest utrzymać w czystości. Z tego też względu warto wybierać materace, które posiadają zdejmowane pokrowce. Ponieważ do hotelu trafiają różne osoby i zdarzają się im różne wypadki, możliwość wyprania tej części materaca będzie dla obsługi sporym udogodnieniem.