Malowanie drewnianych mebli dziecięcych

Jestem ojcem dwunastoletniego Igora i pięcioletniej Marysi. Ta dwójka dzieciaczków jest dla mnie ogromna pociechą, jednaj jak to z dziećmi bywa – jest przy nich bardzo dużo pracy. Jako, że nie pracuję gdyż moja żona zarabia bardzo dużo pieniędzy w swojej korporacji, zajmuję się naszymi pociechami. Teraz na przykład myślę, aby pomalować im mebelki w pokojach.

Najładniej wyglądają kolorowe meble dla dzieci

drewniane meble dla dzieciMeble, które znajdują się w naszym domu nie są najnowsze. Oszczędzamy i nie będziemy inwestować w nowsze, przynajmniej teraz. W pokoju syna znajduje się drewniane biurko, komoda i szafa trzydrzwiowa. Te drewniane meble dla dzieci są już nieco przestarzałe. Schodzi z nich warstwa lakieru, dlatego też czas na malowanie. W sklepie można kupić odpowiedni farby do takich mebelków. Zastanawiam się jednak nad kolorem. Sądzę, że dla dwunastolatka trochę obciachem będzie, abym pomalował na różowo czy żółto. Myślę, że kolor granatowy będzie u niego najbardziej pasował. Z kolei jeśli chodzi o pokój córeczki, jej meble są nieco nowsze, ale jej się nie podobają. Chciałaby, aby jej drewniane mebelki były kolorowe. Kiedyś nawet sama chciała je pofarbować pisakami, ale odradziłem jej ten pomysł. Dziecięce meble z drewna dla córki mogą być oczywiście kolorowe. Może i będą ładnie wyglądać w takim wykonaniu. Mogę na przykład zrobić jej różowe krzesełka, Błękitny stolik, białe biurko oraz szafki w odcieniach zieleni. Tak, myślę właśnie że w tym wydaniu będą się najlepiej prezentowały. Muszę się jeszcze z moją żoną skonsultować, co sądzi o takim rozwiązaniu.

Meble dla dzieci muszą wyglądać dobrze, ponieważ dzieciaki właśnie tam spędzają większość swojego życia szczególnie podczas nauki a w wakacje podczas deszczowych dni. Nie ma nic lepszego, jak dodanie odrobiny koloru do wnętrza tym bardziej, jeśli chodzi o meble dziecięce.