Powrót pościeli haftowanej

Większości z nas pościel haftowaną kojarzy z pościelą, która tradycyjnie dostępna była na rynku kilkanaście lat temu. Z pościelą haftowaną, która wymagała w ramach jej pielęgnacji odpowiedniego wyprania i ukrochmalenia, a następnie pieczołowitego wyprasowania, najczęściej kojarzy się nam dom naszej babci. Dzisiaj tradycja pościeli haftowanej powraca, choć w nieco uproszczonej wersji.

Dzisiejsza pościel z haftowaniem

pościel haftowanaDzisiejsza pościel haftowana, w zakresie haftowanej aplikacji realizowana jest oczywiście metodą rękodzieła, która umożliwia osiągnięcie unikatowego efektu wzbudzającego za każdym razem zachwyt i podziw. Haft wykonywany jest każdorazowo przy pomocy w pełni bezpiecznych nici. Oznacza to, że jeśli haft wykonywany jest przy pomocy kolorowych nici, barwniki użyte do zafarbowania włókien pozbawione są szkodliwych substancji. Haft obecnie najczęściej wykonywany jest w motywie kwiatowym lub ornamentowym, chociaż dużą popularnością cieszą się także hafty inspirowane motywami regionalnymi. Realizacja haftu jest różnorodna i zależna od producenta pościeli, ale dzięki temu klienci są w stanie wybrać produkt, który możliwie w największym stopniu będzie spełniał nasze oczekiwania i potrzeby. W tej kwestii należy również wziąć pod uwagę oczywiście jakość nie tylko haftu, ale także samej pościeli i tego, z jakiego materiału jest wykonana. Warto na pewno sprawdzić skład tkaniny, z której pościel jest wykonywana. Jej skład będzie też decydował o wytrzymałości pościeli.

Pościel z haftem, wykonywana jest w kilku wersjach. Otrzymamy więc pościel, która została zaprojektowana dla potrzeb najmłodszych dzieci, ale też dla dzieci starszych i w końcu dla osób dorosłych. Ze względu na swój elegancki wygląd, pościel wyposażona w haftowaną powierzchnię, może stać się doskonałym prezentem na różnorodne okazje.