Skuteczne odkurzanie w hotelu

Wiele osób często korzysta z usług hoteli. Oczekujemy, ze będą one schludne i czyste, a my będziemy mieli zagwarantowane codzienne sprzątanie. Niewątpliwie jest bardzo przyjemnie mieszkać w czystym pokoju, ale czy zastanawialiśmy się kiedyś, w jaki sposób sprzątane są tak duże powierzchnie w hotelach? W końcu jest to niejednokrotnie kilka pięter do odkurzenia.

Jak sprawdzają się centralne odkurzacze w hotelach?

odkurzacze centralne do hoteluOkazuje się, że właściciele hoteli rozwiązali ten problem w bardzo ciekawy sposób. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się odkurzacze centralne. Dla wielu osób może być to system, o którym pierwszy raz słyszymy. Otóż taki odkurzacz składa się z jednostki centralnej, która ukryta jest w jakimś mało uczęszczanym miejscu. To właśnie w niej znajduje się worek, w którym gromadzone są wszelkie odkurzone nieczystości. Z jednostką połączony jest system rur ukrytych w ścianach i podłodze. Rury te doprowadzają odkurzone nieczystości  do worka. Jedynym elementem, który widoczny jest dla hotelowych gości są gniazdka znajdujące się w ścianach. Jednak warto tutaj podkreślić, że jedno gniazdo wystarcza na odkurzenie około pięćdziesięciu metrów kwadratowych, ponieważ znajdująca się w nim rura ma długość kilkunastu metrów. Jeśli chodzi o odkurzacze centralne do hotelu to są one stosunkowo tanie w eksploatacji. Ich zaletą jest również fakt, że pracują właściwie bezgłośnie, dzięki czemu nie zakłócają odpoczynku gościom hotelowym.

Myślę, że takie systemy centralnego odkurzania są idealnym rozwiązaniem dla hoteli. Dzięki nim pokojówki i sprzątaczki nie muszą dźwigać ciężkiego odkurzacza, który dodatkowo generuje ogromny hałas, tylko mogą szybko wysprzątać cale piętro i pozostać praktycznie niezauważone przez gości. Warto jest więc pomyśleć o instalacji takiego systemu w większej liczbie hoteli.