Tanie blokady do motocykla

Otwarty parking na remontowane maszyny nie był może najlepszym pomysłem, aczkolwiek nie mieliśmy żadnej możliwości innego przechowywania motocykli. Na nasze szczęście, nie mieliśmy dotąd żadnych problemów, a system monitorowania warsztatu skutecznie odstraszał wszystkich amatorów cudzej własności, jednak w dalszym ciągu obawialiśmy się o motocykle, które stały niezabezpieczone.

Uniwersalna blokada motocyklowa

sprawdzone blokady motocykloweBy zabezpieczyć motocykle naszych klientów, postanowiliśmy zaopatrzyć się w blokady, którymi można było owe maszyny zabezpieczyć. Zasięgnęliśmy więc rady kolegów, by wybrać sprawdzone blokady motocyklowe, które jednocześnie były skuteczne i nie kosztowały majątku. Na szczęście, blokady nie były drogie, a nawet najprostsze modele uniemożliwiały jakiekolwiek poruszenie zaparkowanego motocykla. Blokady były zakładane na koła, zarówno przednie jak i napędowe. Zdjęcie blokady nie było łatwe, zwłaszcza że były one wykonane z grubej i twardej stali, której przecięcie było możliwe tylko z użyciem profesjonalnych narzędzi, a takowe wymagały źródła prądu i nie były łatwe do przeniesienia. Niektóre nowsze blokady wyposażone były również w sygnał dźwiękowy, aczkolwiek do naszych potrzeb w zupełności wystarczały modele najbardziej podstawowe, zwłaszcza że musieliśmy takich blokad zakupić kilkanaście, a nie było potrzeby zaopatrywać się w szczególnie skomplikowane modele.

Ogromną zaletą blokad była ich uniwersalność, bo podczas gdy można było spotkać modele przeznaczone do konkretnych typów motocykla, to jednak większość pasowała do każdej maszyny. Zakładanie takich blokad było błyskawiczne, i nie zajmowało więcej niż kilka sekund, a dzięki nim mieliśmy całkowitą pewność, iż motocykle na parkingu będą dobrze zabezpieczone przed amatorami cudzej własności.