Współpraca z solidnym producentem przyczep

Własna firma była dla mnie wielkim wyzwaniem. Pewnego dnia zauważyłem, że okolica w której żyję głównie zajmuje się rolnictwem. Każdy człowiek spędzał czas na hodowli zwierząt i uprawie roślin. Zauważyłem też, że brakuje dobrej jakości sprzętu.

Sprzedawaliśmy wytrzymałe przyczepy dla rolników 

Producent Przyczep rolniczychW pobliżu znajdował się jedynie bardzo drogi sklep. Ludzi nie było stać na ciągniki najwyższej klasy, których cena przekraczała luksusowe samochody. Uznałem, że to rynek stwarza okazje i trzeba się do niego potrafić dostosować. W takich okolicznościach powstał pomysł na sklep z nie drogimi sprzętami dla rolników. One nie były najniższej klasy ale wszystko było ze średniej półki. Na dodatek oferowałem gwarancję i rozkładałem wszystko na dogodne raty. Dzięki temu każdy rolnik mógł sobie pozwolić na powolną modernizację własnego gospodarstwa. Po pewnym czasie zaczął ze mną współpracować porządny producent przyczep rolniczych. Ten człowiek produkował dobrej jakości przyczepy, które zyskiwały coraz większą popularność na bliskim wschodzie. Ich cena nie była zbyt wysoka ale wydajność w dobrej skali. Nasza współpraca trwała przez bardzo długi czas. W tamtym okresie mój sklep ze sprzętem przeżywał bardzo dobre chwile. Liczba klientów zwiększała się z roku na rok. Ludzie zauważyli, że mogą inwestować w swoje gospodarstwa nie wielkim kosztem. Nikt nie kazał im brać kredytu na kilka set tysięcy złotych. Tego bał się chyba każdy. Na szczęście nowe przyczepy rolnicze spisywały się na medal i były dla wszystkich bardzo wygodne.

Dodatkowo mogłem skupić się na handlu. Dzięki większym dochodom mogłem cały czas unowocześniać firmę. To było dla mnie dobre rozwiązanie, ponieważ chciałem założyć jeszcze kilka oddziałów sklepu w innych miastach na terenie Polski. Tylko szybko rozwój dawał mi taką szansę.