Wybieramy materiał rolki prowadzącej

Aby system jezdny działał bez zarzutów, konieczne jest dopasowanie odpowiednich części i wybór strategicznych elementów wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Czasem kupując droga bramę próbujemy zaoszczędzić na pozostałych akcesoriach i decydujemy się na zakup tańszych zamienników, a to zwykle kończy się koniecznością wymiany po krótkim czasie użytkowania.

Czym charakteryzuje się poliamid?

Rolka prowadząca z poliamiduWszystkie bramy przesuwne, systemy nośnikowe czy napędy krzywkowe wykorzystują do prawidłowej pracy rolki jezdne, które umożliwiają poruszanie się powierzchni jezdnych. Te elementy charakteryzują się przenoszeniem wysokich obciążeń, zatem muszą być wykonane z mocnych, odpornych na odkształcenia materiałów. Takimi właściwościami cechuje się rolka prowadząca z poliamidu, która jest odpowiednio twarda i odporna na ścieranie, a jednocześnie posiada dobre właściwości ślizgowe, zapewniając sprawną pracę systemu jezdnego. Poliamid jest też materiałem, który jest odporny na wysoka temperaturę i umożliwia działanie powyżej 90 stopni Celsjusza. Najważniejszą jednak właściwością tegoż materiału jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a jedynym ograniczeniem dla elementu wykonanego z poliamidu jest środowisko o podwyższonej wilgotności, bowiem tworzywo to charakteryzuje wysoka absorpcja, a co za tym idzie niska stabilność wymiarowa w takim otoczeniu.

Lekkie, sprawne i przede wszystkim płynne działanie powinno charakteryzować wszystkie systemy jezdne, zarówno te wykorzystywane w przemyśle,jak i w prywatnych domach. Decydując się na bramę przesuwną z pewnością nie chcemy, aby jakość zamontowanego elementu pozostawiała wiele do życzenia, dlatego powinniśmy poświęcić chwilę na wybór odpowiednich materiałów, z których wykonane będą poszczególne elementy.