wycena nieruchomości

Wycena komercyjnych nieruchomości

Decydując się na wycenę trzeba zaufać fachowcowi. Niestety niewiele osób się na to decyduje, chociaż licznik wolno rośnie. Co jest tego powodem? Przede wszystkim przeraża cena oraz załatwianie niezbędnej dokumentacji w urzędach. Nie jest to łatwe, bowiem przebrnąć przez całą papierologię przy tak rozbudowanej biurokracji to wyzwanie.

Wycena nieruchomości – przydatna informacja dla przedsiębiorców

wycena nieruchomościSzczególnie, kiedy przedmiotem wyceny staje się na przykład nieruchomość komercyjna. Jest to ważna sprawa, bowiem sprzedaż nieruchomości a także ich kupno jest zobowiązujące. Na jej wpływ mają przede wszystkim lokalizacja. W Warszawie wycena nieruchomości a także ich zakup czy też sprzedaż nie należy do najtańszych. Lokale, szczególnie te o większych rozmiarach a także w bardziej prestiżowych lokalizacjach, dzielnicach będą droższe. Aby osoba zarówno sprzedająca jak i kupująca nie czuła się pokrzywdzona na pomoc może ruszyć rzeczoznawca majątkowy. To on najlepiej zna się na rzeczy i dokona szczegółowej wyceny. Czasami któraś ze stron może nie być zadowolona z wykonanej pracy. W takich przypadkach rzeczoznawca jest bezradny, bowiem musi on działać zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Wiele osób zastanawia się czy wycena nieruchomości komercyjnej jest potrzebna. Odpowiedź brzmi – naturalnie, że tak. Jest ona inna niż wycena mieszkania, jednak warto pamiętać iż nieruchomość komercyjna to także na przykład biurowiec. Prestiżowa firma, lider na rynku w branży czy po prostu korporacja nie może pozwolić sobie na trzymanie się na uboczu czy zakup pomieszczeń biurowych, które w perspektywie czasu będą wymagały gruntowych remontów. Prawda jest taka, że oceną techniczną zajmują się eksperci budowlani a nie osoba dla której wycena domu jest podstawowym zajęciem. Jednak zwrócić uwagę należy na każdy aspekt. Nieruchomości komercyjne mają to do siebie, że bywają dużo droższe od mieszkań czy domów. Niektóre osoba kupująca czy też wynajmująca musi sobie samodzielnie wyremontować, co generuje kolejne koszta nie zawsze małe.

 

Dlatego też warto jest dokładnie przejrzeć także dokumentacje, jaką musi udostępnić obecny właściciel. Warto także zapamiętać jedną rzecz – nieważne, czy jest to wycena nieruchomości komercyjnych czy też nie. Należy ją zlecić odpowiedniej osobie. W innym wypadku można niestety ale dużo stracić. Wycena nieruchomości pomoże także w przypadku, gdy trzeba znieść prawda do lokalu – na przykład z powodu rozwodu. Wówczas jeden z małżonków musi spłacić drugiego. To niezwykle ważne, ponieważ posiadając wspólne prawa do lokalu trzeba wiedzieć ile trzeba za nie zapłacić.

Więcej na stronie http://wycena-domu.com